17.10.2020

Zmiany w zakresie funkcjonowania usługi 3D Secure

KOMUNIKAT

dotyczący zmian od 31.10.2020 r. w zakresie funkcjonowania usługi 3D Secure

(płatności kartą w Internecie)

Szanowny Kliencie,

przypominamy, że z dniem 31.10.2020 r. wejdą w życie zmiany w zakresie funkcjonowania usługi 3D Secure dla wszystkich kart płatniczych. Od tego dnia podczas płatności internetowych kartą płatniczą z wykorzystaniem usługi 3D Secure obowiązkowe będzie tzw. silne uwierzytelnienie, czyli potwierdzanie transakcji poprzez jedną z poniżej podanych metod:

  • podanie odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne oraz podanie kodu przesłanego za pomocą SMS na numer telefonu komórkowego powiązanego z kartą klienta lub
  • potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej SGB Mobile (nie dotyczy kart walutowych oraz wszystkich kart klientów instytucjonalnych, aplikacja SGB Mobile dedykowana jest wyłącznie dla klientów indywidualnych).

 

Aby od 31.10.2020 r. można było dokonywać płatności kartą w internecie, należy ustalić sposób autoryzacji:

  • na infolinii Call Center pod numerami telefonów: 800 888 888 (bezpłatne połączenie) lub 61 647 28 46 (z telefonów komórkowych i z zagranicy),
  • w aplikacji mobilnej SGB Mobile – opcja dostępna od 19.10.2020 r. lub
  • w placówce Banku.

W przypadku nie wybrania żadnej metody potwierdzania transakcji z wykorzystaniem usługi 3D Secure (aplikacja SGB Mobile lub odpowiedź na pytanie weryfikacyjne + sms) od dnia 31.10.2020 r. nie będzie można zapłacić za transakcje wykonywane w internecie, jeżeli sklep internetowy będzie wymagał dodatkowego potwierdzenia.

Do 30.10.2020 r. transakcje internetowe potwierdzane będą nadal za pomocą dotychczasowych metod (hasło statyczne lub hasło 3D Secure – kod wysłany sms).

Informujemy, że posiadamy dwie aplikacje mobilne: SGB Mobile oraz Nasz Bank dostępne w sklepie Google Play oraz App Store, zachęcamy do ich pobrania i korzystania z mobilnej bankowości.

Pozdrawiamy

Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowickiej

 

Dowiedz się więcej o 3D Secure.

Pokaż wszystkie aktualności